SON HABERLER
[16:16] BAKAN KASAPOĞLU'NUN PROGRAMI BELLİ OLDU -- [16:11] ZARAR GÖREN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR -- [15:53] KUTLAMAYA ÖZLÜ'DE KATILDI -- [15:21] KEŞİR'DEN ÖZLÜ'YE DESTEK... VURDU GÖL OLDU... -- [11:31] KGK BAŞKANI MARADİT'TEN 10 OCAK MESAJI -- [11:45] CAHİT AYDIN'A MAHKEMEDEN KÖTÜ HABER -- [10:14] CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA -- [12:20] CELAL KASAPOĞLU MAKAM ARACINI HASTA ÖĞRENCİ İÇİN TAHSİS ETTİ -- [12:10] ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİ -- [11:57] ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP --
Çilimli
ÇİLİMLİ CEZAEVİNDE NELER OLUYOR?

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

ÇİLİMLİ CEZAEVİNDE NELER OLUYOR?
3.12.2019 - 14:37
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Çilimli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza evi son günlerde artan mobbing ve şiddet iddiaları ile gündeme gelmeye başladı. Mahkum yakınları baş gardiyan ve diğer bazı gardiyanları kötü muamelede bulunduğunu, bundan yönetimin haberdar olmadığını iddia etti. Geçtiğimiz ay TBMM İnsan Hakları Komisyonu başkanı Hüseyin Yayman cezaevini ziyaret ederek "İşkenceye sıfır tolerans" demişti. İddialar Yayman'ın söyleminin havada kalmasına neden oldu.

 

Düzce'nin Sesi Gazetesinin haberine göre, Çilimli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza evinde son günlerde mobbing ve şiddet iddiaları gelmeye başladı. Mahkum yakınları tarafından şikayete konu olan cezaevinde mahkumların sık sık yerlerinin değiştirildiği,  psikolojik   şiddet uygulandığı, baş gardiyan ve diğer gardiyanların tutuklu ve hükümlü bulunan mahkumlara kötü davrandığı ve bundan da cezaevi yönetiminin haberdar olmadığı öne sürüldü. İsmini vermek istemeyen bazı mahkum yakınları cezaevi müdürlüğüne seslenerek; "Cezaevindeki baş gardiyanlar ve diğer bazı gardiyanlar mahkumlara psikolojik şiddet uyguluyor. Bu durumdan yönetimin haberinin olmadığnı düşünüyoruz. Cezasını çekmek için giren mahkumlara bu tür baskıların yapılmasını doğru bulmuyoruz" dediler.

"İŞKENCEYE SIFIR  TOLERANS" DENMİŞTİ AMA....

Geçtiğimiz ay TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve Komisyon üyeleri Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevini ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu. Komisyon başkanı Yayman işkenceye karşı sıfır tolerans mesajı vererek şu görüşlere yer vermişti:  “İşkenceye sıfır tolerans meselesi çok önemlidir. Adalet bakanımız ile sürekli irtibat ve temas halindeyiz. Bütün şeffaflığı ile cezaevlerine çat kapı ziyaretler yaparak cezaevlerinde bir hak ihlali varsa bunların peşinde olduğumuzu, bunları takip ettiğimizi söylememiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Adalet Bakanlığı cezaevleri konusunda bir paradigma değişimi yaşanmış durumda. Bir devrim gerçekleşmiş durumda. Fiziki şartların iyileştirilmesi, tutuklu ve hükümlü yakınlarına daha iyi muamele yapılması çok önemli. Ama cezaevlerinin ıslahı konusunda bizim ortak akılla hareket etmemiz lazım” ifadelerini kullanmıştı.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin