SON HABERLER
[11:28] DİYANETTEN BİR ÇAĞRI DAHA -- [10:58] TOPLANTININ ANA GÜNDEM MADDESİ CORONA -- [10:05] CORONA ÖNLEMLERİ ARTIYOR... NİSAN SONUNA KADAR ERTELENDİ -- [12:28] YAŞLANMAYA HAZIR MIYIZ -- [11:34] ŞAHİN: ÜLKE NEFES ALACAK -- [11:22] AVM LER KAPATILSIN KARARI ALINDI -- [10:50] ÖSYM'DEN MİLYONLARI İLGİLENDİREN KARAR -- [14:53] CORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA -- [14:39] DÜZCE'DE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ -- [14:28] TUNCAY ŞAHİN'DEN ANLAMLI MESAJ --
Eğitim
REKTÖR ÇAKAR'DAN 18 MART MESAJI

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

REKTÖR ÇAKAR'DAN 18 MART MESAJI
17.03.2020 - 13:22
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ngar Demircan Çakar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; "15 dakika sonra öleceğini bildiği halde halay çekerek cepheye giden delikanlıların, ölümü zaferleştirdikleri kutsal yerin adıdır Çanakkale" dedi. 

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Dönemin en güçlü ordularına karşı göğüslerin siper edildiği, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğinin tarihe yüz binlerce şehidin kanıyla yazıldığı, esaret altına girmektense ölmeyi tercih eden Türk Milletinin dünyaya meydan okuduğu, teknolojinin değil inananların ve haklıların kazandığı, yüce ruhun adıdır Çanakkale.

Yediden yetmişe, kadından erkeğe, vatan uğruna herkesin tek vücut olduğu, kendilerini medeni olarak nitelendiren; ancak kendinden olmayanları yok etmek için hayasızca saldıranlara dünya döndükçe unutamayacakları bir dersin verildiği yerdir Çanakkale.

“Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” emrine karşılık, 15 dakika sonra öleceğini bildiği halde halay çekerek cepheye giden delikanlıların, ölümü zaferleştirdikleri kutsal yerin adıdır Çanakkale.

Çanakkale Cephesi Anadolu halkına verdiği umut, azim ve kararlılıkla, Kurtuluş Savaşı’nın ilham kaynağını oluşturmuştur. Çanakkale, Türk ulusunun, bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu tüm dünyaya sonsuza dek hatırlatacak bir cephe olarak kalacaktır.

Canları karşılığında bize bıraktıkları bu cennet vatanı, ilelebet koruyarak, muhasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşımak için, doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmadan her zaman sorumlulukla çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Düzce Üniversitesi olarak; milletimizin, tüm imkânsızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik bilinciyle bir bütün olarak vatanını, dinini ve değerlerini koruyacağını dünyaya gösteren Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünü kutluyor; Çanakkale ruhunun artarak devam etmesini temenni ediyor, başta Çanakkale Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin