SON HABERLER
[16:16] BAKAN KASAPOĞLU'NUN PROGRAMI BELLİ OLDU -- [16:11] ZARAR GÖREN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR -- [15:53] KUTLAMAYA ÖZLÜ'DE KATILDI -- [15:21] KEŞİR'DEN ÖZLÜ'YE DESTEK... VURDU GÖL OLDU... -- [11:31] KGK BAŞKANI MARADİT'TEN 10 OCAK MESAJI -- [11:45] CAHİT AYDIN'A MAHKEMEDEN KÖTÜ HABER -- [10:14] CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA -- [12:20] CELAL KASAPOĞLU MAKAM ARACINI HASTA ÖĞRENCİ İÇİN TAHSİS ETTİ -- [12:10] ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİ -- [11:57] ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP --
Gündem
GÜNEŞ BELGELERİ AÇIKLAYAMADI...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

GÜNEŞ BELGELERİ AÇIKLAYAMADI...
30.08.2019 - 12:22
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Çakıcının "Yardım Paraları Ne Oldu" sorusu üzerine açıklama yaptı. Selzede vatandaşlar için düzenlenen kermesten elde edilen gelirin tamamının mağdur ailelere dağıtıldığını söyleyen Güneş'in, bu konu ile ilgili her hangi bir belge sunmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Güneş yaptığı açıklamada, "19 Temmuz 2019 Tarihinde Düzce ve ilçelerinde yoğun yağış ve yağıştan kaynaklanan heyelan neticesinde zor günler yaşadık. Düzce AK Parti Kadın Kollarının girişimleri, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları ve birçok STK’mızında vermiş olduğu destekle “Bir yaraya merhem olmak, bir hayatı biraz olsun kolaylaştırmak” adına bu yola hep beraber çıktık. Düzce'yi ve Düzce sevgisini yüreğinde hissedenlerin birlik ve beraberlik içinde kenetlenmesine şahitlik etmek Geçirmiş olduğumuz bu zor günlerin en güzel ve en anlamlı yanıydı" dedi. 

Kermeste toplanan yardım paralarının tespit edilen selzede vatandaşlara ulaştırıldığını ifade eden Güneş, "27-28-29 Temmuz 2019 Tarihinde Düzce Anıtpark'ta "Düzce Birlik ve Beraberlik Kermesi "ni düzenledik. Aynı zamanda TC. Ziraat Bankasında Kermes Komisyonu olarak IBAN NO : TR12 0001 00005464 8585 6750 01 - 54 Düzce hesabını Valilik Onayı  ile açtırdık. Kermes süresince kazanılan miktarlar her gün komisyon üyeleri tarafından banka hesabına yatırılmış olup, açılan hesabın 3 ay süreli olması hasebiyle hesabın bir müddet daha açık tutulması komisyon kararınca uygun görülmüştür" şeklinde konuştu. 

3 gün süfren kermes boyuncai 77 Bin TL toplandığını kaydeden Güneş, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Afad Müdürlüğü Kriz Merkezi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kaymakamlıklarımızla koordineli olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarla tespit edilen ailelerimizin bilgileri ile; durum aciliyet sıralamasına uygun olarak; Gölyaka' da 2, Cumayeri’nde 12 ve Akçakoca’da 30 olmak üzere toplamda 44 Aileye aynı tarihte Ziraat Bankası Hesabından havalesi yapılmış bulunmaktadır.( Mesai bitiminde hesap tarafımızdan kapatılmıştır). Yardım yapılan ailelerin isimlerini toplum ahlak ve etik kurallar gereğince açıklayarak rencide etmeyi uygun bulmamakla birlikte; bilgi sahibi olmak isteyenler yukarıda belirtmiş olduğumuz İlçe kaymakamlıkları ile iletişim kurabilir.

Bu süreç içerisinde bizler ve bizlere destek olan herkesin tek amacı Emaneti yerine en doğru şekilde ulaştırmak olmuştur. Toplumun mağduriyetlerinin kişisel ve partisel menfaatlere çevrilmeye çalışılması tamir edilemez toplumsal yaralara yol açabileceğinin bilinci içerisinde olarak bu süreci hep beraber birlik, beraberlik ve dostluk çerçevesinde yönettik."

AÇIKLAMA KAMUOYUNU TATMİN ETMEDİ...

Güneş'in bu açıklamaları, bankaya yatırılan yardım paralarının dekont ve diğer belgeleri yayınlamaması nedeniyle kamuoyunu tatmin etmedi. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin