SON HABERLER
[11:10] DÜZCE ÜNİVERSİTESİNDE KADIN VE ŞİDDET KONUŞULDU -- [10:52] BİLETLER SATIŞA SUNULDU -- [10:39] FAŞİST İTALYAN POLİTİKACI İÇİNDE TÜRK FINDIĞI VAR DİYE -- [17:43] SOSYAL MEDYADA TATLI ATIŞMA! -- [17:33] İYİ PARTİ'DEN KENT BİLİNCİ ÖNERGESİ... -- [17:28] MÜDÜR - MUHTAR GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI... -- [17:10] KARAYOLLARI HEYETİ DÜZCE'DE... -- [16:52] DAGEM'E BÜYÜK İLGİ... -- [13:57] NEDEN İSTİFA ETMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI -- [13:27] MHP İDAM İSTEDİ... --
Gündem
DÜZCE'NİN GELİŞMESİNDE BÜYÜK BİR ENGEL...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

DÜZCE'NİN GELİŞMESİNDE BÜYÜK BİR ENGEL...
9.09.2019 - 13:57
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi'nin de içinde bulunduğu Orhangazi Mahallesinde İmar Planlarının 8 Kattan, 4 kata düşürülmesi, Düzce'nin gelişmesine engel olarak görülüyor. 

Düzce Belediye Meclisi’nin 13.06.2019 tarihli oturumunda görüşülerek kabul edilen Şehit Murat Demir ve Orhangazi (Yörükler) Mahalleleri’nin eski Konuralp Kent Merkezi ve Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi arasında kalan bölümleri 8 kattan, 4 kata düşürülmüştü. Bu durum, bölge sakinlerini mağdur ederken, Düzce'nin de gelişmesinde engel olarak görülüyor. 

BÖLGEDE ARSA FİYATLARI DÜŞTÜ...

Düzce Belediye Meclisinde alınan karar ile  Orhangazi ve Şehit Murat Demir mahallelerinde yeni yapılacak olan binaların 8 kattan, 4 kata düşürülmesi nedeniyle,  arsa fiyatlarında büyük düşüşler yaşandı. Bölgede arsası bulunan veya  bölgeden yatırım amaçlı arsa alan çok sayıda vatandaş, haklarını aramak için Bölge İdare Mahkemesine başvururken, Düzce Belediyesi'nin de yapılan yanlıştan bir an önce dönmesi bekleniyor. 

KELEŞ DÖNEMİNDE 15 KATA KADAR İZİN VERİLMİŞTİ...

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde bölgede toprak analizleri yapılmış ve  15 kata kadar bina yapılabileceği  yönünde rapor alınmıştı.Bu rapor doğrultusunda, Orhangazi ve Şehit Murat Demir Mahallelerinde Düzce Belediye Meclisi tarafından binalarda 15 kata kadar izin verilmesi onayı çıkmıştı. 

Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde 15 kattan 8 kata düşürülen imar planları, 13.06.2019 tarihinde toplanan Düzce Belediye Meclisi tarafından 4 kata düşürüldü. Bu durum Düzce'nin gelişmesinde büyük bir engel olarak görülüyor. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

VAHŞİCE ÖLDÜRÜLEN CEREN İLE İLGİLİ DÜZCE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL SÖZLER
DÜZCELİLER DİKKAT! KAR GELİYOR...
BEKLENEN OLDU! ŞİRKETLEŞTİLER...
DÜZCE BAROSU'NDA KRİZ... İSTİFA ETTİ...

Facebook'da Bizi Takip Edin