SON HABERLER
[11:28] DİYANETTEN BİR ÇAĞRI DAHA -- [10:58] TOPLANTININ ANA GÜNDEM MADDESİ CORONA -- [10:05] CORONA ÖNLEMLERİ ARTIYOR... NİSAN SONUNA KADAR ERTELENDİ -- [12:28] YAŞLANMAYA HAZIR MIYIZ -- [11:34] ŞAHİN: ÜLKE NEFES ALACAK -- [11:22] AVM LER KAPATILSIN KARARI ALINDI -- [10:50] ÖSYM'DEN MİLYONLARI İLGİLENDİREN KARAR -- [14:53] CORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA -- [14:39] DÜZCE'DE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ -- [14:28] TUNCAY ŞAHİN'DEN ANLAMLI MESAJ --
Gündem
KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLADI

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLADI
4.02.2020 - 13:37
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmalarının Düzce’de yeterli seviyeye ulaşması ve risk altındaki yapıların yerine Deprem Yönetmeliğine uygun sağlam binalar inşa edilmesi amacıyla çalışmalarını hızlandırdı.

Düzce Belediyesi deprem bölgesi olan il genelinde yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmalarını çözüm odaklı ve hızlı tamamlanacak hale getirmek amacıyla yeni girişimler başlattı. Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası da il genelinde Deprem Yönetmeliğine uygun yapılaşmanın yaygınlaşması ve risk altındaki alanların da dönüştürülmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu. Kentsel Dönüşüm yapılacak alanların belirlenmesi amacıyla yapılacak tespit çalışması hakkında yazılı bir açıklama yapan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü yazısında şu ifadelere yer verdi: “Kentsel dönüşüm kentleri daha iyi yaşanabilir alanlar haline getirirken alandaki fiziksel, sosyal ve çevresel sorunlara karşı çözüm üretmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda riskli yapıların tespiti yapılarak olası afetlere karşı daha sağlam yapılaşmayı sağlamaktadır. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında Düzce ilinin bütününde risk teşkil eden alanların belirlenmesi, belirlenen bu alanlara kentsel dönüşüm için öncelik verilmesi, uygulamaya yönelik stratejilerin belirlenmesi ve kentsel dönüşüm yol haritasının çizilmesi amacıyla Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanması için çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışma tamamlandığında Düzce ili bütününde kentsel dönüşüm yapılması gereken yerler tespit edilecek ve gerekçe raporları hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacaktır. Bakanlığın görüşü çerçevesinde kentsel dönüşüm çalışmaları şekillenecektir.”

Rapor çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çizilecek uygulama yol haritası ile birlikte Düzce il genelinde riskli alanlarda yeniden yapılaşma oluşturularak, deprem yönetmeliğine uygun sağlam binaların inşa edilmesi amaçlanıyor.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin