SON HABERLER
[11:28] DİYANETTEN BİR ÇAĞRI DAHA -- [10:58] TOPLANTININ ANA GÜNDEM MADDESİ CORONA -- [10:05] CORONA ÖNLEMLERİ ARTIYOR... NİSAN SONUNA KADAR ERTELENDİ -- [12:28] YAŞLANMAYA HAZIR MIYIZ -- [11:34] ŞAHİN: ÜLKE NEFES ALACAK -- [11:22] AVM LER KAPATILSIN KARARI ALINDI -- [10:50] ÖSYM'DEN MİLYONLARI İLGİLENDİREN KARAR -- [14:53] CORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA -- [14:39] DÜZCE'DE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ -- [14:28] TUNCAY ŞAHİN'DEN ANLAMLI MESAJ --
Siyaset
YILMAZ BAKANA O PROJEYİ SORDU...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

YILMAZ BAKANA O PROJEYİ SORDU...
17.01.2019 - 16:11
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Meclis Kürsüsünden Düzce'nin sorunlarını ve yapılmayan yatırımları gündeme getirmeye devam ediyor. Ümit Yılmaz bu kezde , Ulşatırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a, Düzce Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Düzce'den geçmesi istenilen  Yüksek Hızlı Tren Projesini inceleyip, incelemediğini sordu. 

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Meclis Kürsüsünden, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a, Düzce Üniversitesi tarafından hazırlanan Ankara  - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesini sordu.

Yılmaz; “Düzce Üniversitesinin hazırlayıp, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına sunmuş olduğu Ankara İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren Projesi incelenmiş midir? Üniversitemizin yapmış olduğu fizibilite çalışmasına göre Bakanlığınızın tasarladığı hattın kendini amorti etmesi 35- 40 seneyi bulurken Bolu ve Düzce’den geçecek olan hat kendini 8 senede amorti edecektir. Bunlar göz önünde bulundurulmuş mudur? Bolu Düzce üzerinden geçmesini düşündüğümüz hızlı tren hattının ekonomiye katkısını göz önünde bulundurdunuz mu? Konu ile alakalı olarak diğer bakanlıklardan görüş aldınız mı? Proje kapsamında Bolu Düzce üzerinden geçmesi öngörülen hızlı tren hattının, bakanlığınızın tasarladığı hatta göre, tünel sayıları ve viyadükler açısından daha az sayıda tünel ve viyadük içerdiği ve daha az maliyete sahip olduğu görülmektedir. Buna rağmen neden bu hat değerlendirilmemektedir” dedi. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin