SON HABERLER
[16:52] ÖZLÜ'DEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ VURGUSU... -- [14:36] MAZGALLAR TEMİZLENİYOR... -- [14:29] CHP DÜZCE TEŞKİLATI DESTEK İÇİN GİTTİ... -- [13:21] DÜZCE BELEDİYESİNDEN KAPSAMLI TEMİZLİK... -- [13:08] DÜZCE TSO'DAN DEV PROJE... -- [12:35] KESKİN İSTİFASINI İSTEDİ... -- [13:33] PARKLAR TEMİZLENİYOR... -- [12:54] CAHİT AYDIN KESKİN'İ ZİYARET ETTİ... -- [12:39] DÜZCE TSO'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ -- [12:36] SELZEDE ÇOCUKLARA BAYRAMLIK DAĞITTILAR... --
Siyaset
GÜLER GÜNEŞ'E BÜYÜK ŞOK!

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

GÜLER GÜNEŞ'E BÜYÜK ŞOK!
9.08.2019 - 12:57
0 bekleyen yorum
8 onaylı yorum

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in siyasi gücünü kullanarak işletmesini devraldığı Düzce Belediyesi Kadınlar Lokalinin işletmesi, gelen tepkiler üzerine belediyenin BELTUR şirketine devredilmesi kararı alındı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Emine Alkan’ın ise istifasının istenileceği öğrenildi.

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in işlettiği, Düzce Belediyesi Kadınlar Lokali, Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talimatıyla belediyenin BELTUR şirketine devrediliyor. Devir işlemlerinin bayramdan sonra gerçekleştirileceği öğrenildi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in işlettiği Düzce Belediyesi Kadınlar Lokali, gelen tepkiler üzerine belediyeye ait BELTUR şirketine devredilmesi kararı alındı. Güneş’in elinden alınarak, Düzce halkına kazandırılması planlanan Kadınlar Lokali’nin, BELTUR’a devredilmesinin ardından, tüm siyasi görüşten kadınlara en iyi hizmeti vermesi bekleniyor.

“EMİNE ALKAN’IN İSTİFASI İSTENECEK…”

Düzce Belediyesi Kültür Merkezine Müdür Yardımcısı olarak atanan, Güler Güneş’in yakın dostu olan AK Parti Kadın Kolları Üyesi Emine Alkan’ın da Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talimatıyla istifasının isteneceği öğrenildi. Şeffaf Belediyeciliğe önem veren Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün bu kararı, muhalefet partisi meclis üyeleri tarafından olumlu karşılandı.

GÜNEŞ MECLİS TOPLANTISINA KATILMADI…

İYİ Partili meclis üyesi Ender Çakar tarafından hakkında soru önergesi  sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in makamını aşarak Kadınlar Lokali’ndeki kadın çalışanlara “‘Size sorulduğunda ‘Gönüllü çalışıyoruz’ deyin, ben sizi belediye şirketlerine alacağım.” dediği iddia edilmişti. İddialar üzerine bir sonraki toplantıda savunmasını yapacağını söyleyen Güler Güneş, toplantıya katılmadı.

CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Çakıcı, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan,  toplantının sonuna kadar Güler Güneş’in meclise gelerek savunma yapmasını bekledi. Güneş’in meclis toplantısına neden katılmadığı ise merak konusu oldu.

İYİ Parti Meclis Üyesi Ender Çakar tarafından meclise sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ilgili soru önergesinde şu ifadeler yer almıştı:

 1-Güler Güneş’in Düzce Belediyesi’ne ait Kadınlar Lokali’ne farklı günlerde giden kadınların “AK Parti Kadınlar Lokali burası mı?” sorusuna “evet burası” diyerek cevap verdiği doğru mu?

 2- Bu lokalin genel giderleri ve içeride sunulan ürünlerin bedeli kim tarafından ödenmektedir?

 3- Bu lokalde çalışan kadınlara Güler Güneş’in “Size sorulduğunda gönüllü çalışıyoruz deyin. Ben sizi birkaç aya kadar belediye şirketlerine aldıracağım” dediği doğru mu?

4- Güler Güneş’in bu lokalde Ramazan ayında “Fazla mesailerinizi ben ayarlayacağım” dediği ve sonra “Ben cebimden mi ödeyeceğim” dediği doğru mu?

 5- Güler Güneş’in emriyle erkeklerin Kadınlar Lokali’ne girmesinin yasak olduğunu bildiğimiz bu lokale Suriyeli, Iraklı ve Afgan erkeklerin girdiği doğru mu?

 6- Kadınlar Lokali’nin belediye tarafından denetlenip denetlenmediği öğrenmek istiyoruz.

7- Güler Güneş’in kadın kollarından arkadaşı olan Emine Alkan isimli kadını belediye şirketlerinden birinde işe aldırıp İl Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı yaptırdığı doğru mu? Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamalar doğru mu?


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
8 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Isimsiz

11.08.2019 - 06:30:11

Ünlü insanları görevden ihraç etmek gerekir belediye başkanımız Sayın Faruk Özlü Başkan olduğu için gerekeni yapması gerekiyor bence
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Ali Kurt

9.08.2019 - 15:15:55

ÖZLÜ kendi kafasına göre bir iş yapmıyor ki, muhalefet ve gazeteciler ne yazıyorsa onu yapıyor. Güler hanım için yazılanları 3 gündür araştırıyorum eften püften şeyler. Aslı astarı olmayan fındık kabuğunu doldurmayacak iddialar. Düzce de AK PARTİ meclisi diye birşey yok. Düzce meclisini de muhalefet yönetmeye başladı helal olsun size. Güler hanımın Emine hanımın hakkında bir sürü hakaretler. Düzce de resmen AK PARTİ ile dalga geçiliyor, parti resmen yıpratılıyor, İl Başkanı bir basın toplantısı düzenleyim de şu maksatlı yayınlara cevap vereyim demiyor. ÖZLÜ yeni atamalar yaptı diye gazetecilerin yapmadığı hakaret kalmadı. Onlara da cevap versene sayın Özlü. BEYLER... Aklınızı başınıza alın. Böyle yönetim şekli olmaz. O onu dedi bu bunu dedi diye eylem planı mı yapılır. DİRAYETLİ bir adam yokmu yaa bu partide. TÜRK HALKININ SİZLERE VERMİŞ OLDUĞU MİRASI TÜKETİYORSUNUZ HABERİNİZ OLA...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Şenol Akdemir

9.08.2019 - 14:44:02

Durmak yok koymaya devammmmm
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Sezgin Karayel

9.08.2019 - 14:42:33

Ben söylemiştim... Başkan gereğini yapar diye...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Kevser Kevo

9.08.2019 - 14:41:09

Bilinçsiz insanları başa çıkarırlar okumuş üniversite bitirmiş öğrencileri sokakta gezdirirler olacağı bu zaten
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Yurdagül Çetınkaya

9.08.2019 - 13:46:52

Allah islah etsin haram zikkim olsun bi yerlerinden ciksin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Fatih Baş

9.08.2019 - 13:41:43

Gereğini yapmanın yanında hukuksuz ve kanunsuz bir uygulama var isede bununla birlikte müeyyidelerinin belirlenmesi ve caydırıcı olması hususlarının resmi bir şekilde takip ettirilmesi de gerekir.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Melik Çekiç

9.08.2019 - 13:41:14

Memleketi karış karış yediler dinin dinayetin arkasına geçip sonrada kendi yaptıklarına inanasilari gelmedi, bunu yapan allahtanda korkmaz çünkü allahın yasak kıldığı şeyler bunlar bu memleket bunların halini görsün yaziklar olsun allah kat kat çikarsin...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin