SON HABERLER
[11:13] 81 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON! -- [14:56] BİRLEŞİK METAL'DE ÇELİK GÜVEN TAZELEDİ... -- [12:10] DÜZCE'DE EĞİTİM AYAKLAR ALTINDA... NEDEN SUSUYORSUNUZ? -- [16:41] DÜZCE'NİN DURUMUNU MARADİT ÖZETLEDİ... -- [16:20] O HABERE YORUM YAĞDI... -- [15:27] HAYDİ DÜZCE BAYRAK AS! -- [13:33] DİLBER'DEN DESTEK MESAJI! -- [12:37] FARUK ÖZLÜ'DEN BARIŞ PINARI HAREKATI MESAJI! -- [12:32] CAFELERE ŞOK BASKIN! -- [12:18] BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR... --
Eğitim
DÜZCE'DE EĞİTİMDE CEMAAT PARMAĞI MI VAR?

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

DÜZCE'DE EĞİTİMDE CEMAAT PARMAĞI MI VAR?
5.10.2019 - 13:03
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Son günlerde Düzce’de Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili öne sürdüğümüz sorular cevapsız kalırken, Belediye Meclis üyesi Ender Çakar’dan önemli bir iddia geldi. Çakar, “Düzce İl Milli Eğitim Müdürü yatılı okulların yurtlarında bir cemaat vakfının mensuplarının sohbet programları düzenlediğinden haberdar mı?” diye sordu.

Son günlerde Düzce’de eğitimin geldiği nokta ve Düzce Milli Eğitimi ile ilgili Gazete Burasıdüzce'nin sorduğu sorular cevap beklerken, Düzce Belediyesi Meclis üyesi Ender Çakar tarafından önemli bir iddia ortaya atıldı.

Çakar sosyal medyadan yaptığı iki cümlelik bir paylaşımla hem Düzce Milli Eğitim Müdürlüğünü ve hem de Gençlik Spor İl Müdürlüğünü hedef aldı.

CEMAAT VAKFININ YURTLARDA TOPLANTI YAPTIĞINDAN

HABERİNİZ VAR MI?

   Ender Çakar’ın sosyal medyadan yaptığı ve hem Düzce Milli Eğitim Müdürlüğüne hem de Gençlik Spor İl Müdürlüğüne karşı soru yönelttiği paylaşım şöyle;

“Düzce İl Milli Eğitim Müdürü yatılı okulların yurtlarında bir cemaat vakfının mensuplarının sohbet programları düzenlediğinden haberdar mı?

Gençlik Spor İl Müdürü Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı üniversite yurtlarında da aynı sohbet programlarının düzenlendiğinden haberdar mı?”

 

SORULAR HALA CEVAP BEKLİYOR?

   Öte yandan Düzce Milli Eğitim Müdürlüğüne sorduğumuz sorular hala cevap bekliyor. İsterseniz o soruları bir daha hatırlayalım;

  1- İl Milli Eğitim Müdürü her hangi bir milletvekili veya siyasinin referansıyla mı Düzce’de göreve başlamıştır?

   2 - Bugün de olmak üzere göreve başladıktan günden bu yana herhangi bir milletvekili veya siyasilerin önerileri doğrultusunda mı hareket etmektedir?

   3 - İl Milli Eğitim Müdürlüğü herhangi bir sendika veya vakfın tavsiyeleri doğrultusunda mı hareket etmektedir?

   4- Daha önceki dönemlerde bir milletvekilinin bir sendikayla birlikte hareket ederek gerçekleştirdiği konuşulan okul müdürü atamalarına benzer atamalar, bugünkü süreçte yine bir sendika veya vakfın tavsiyeleri doğrultusunda mı yapılmaktadır?

   5- Öğrenci ve veli şikayetlerine konu olan öğretmenler eğer belli bir sendika mensubuysa, bu şikayetler sonuca ulaşıyor mu?

   6- İl Milli Eğitim müfettişlerine soruşturmalarında herhangi bir baskı uygulanıyor mu?

   7- İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda dağıtılan ve öğrencilerin okuması yönünde baskı uygulanarak bir takım kitaplar dağıtıyor mu? Bu tür kitaplar varsa bu kitapların alımı hangi kriterler baz alınarak yapılıyor? Bu kitapların içerikleri nedir? Neye göre belirlenmiştir?

   8 - Düzce’de eğitimin geldiği nokta nedir?

                a) Okul inşaatları başta olmak üzere fiziki yeterlilikleri ne durumdadır?

                b) Eğitimde kaçıncı sıradayız?


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

O HABERE YORUM YAĞDI...
12.10.2019 - 16:20
O HABERE YORUM YAĞDI...
DÜZCE'DE EĞİTİM AYAKLAR ALTINDA... NEDEN SUSUYORSUNUZ?

Facebook'da Bizi Takip Edin