SON HABERLER
[16:16] BAKAN KASAPOĞLU'NUN PROGRAMI BELLİ OLDU -- [16:11] ZARAR GÖREN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR -- [15:53] KUTLAMAYA ÖZLÜ'DE KATILDI -- [15:21] KEŞİR'DEN ÖZLÜ'YE DESTEK... VURDU GÖL OLDU... -- [11:31] KGK BAŞKANI MARADİT'TEN 10 OCAK MESAJI -- [11:45] CAHİT AYDIN'A MAHKEMEDEN KÖTÜ HABER -- [10:14] CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA -- [12:20] CELAL KASAPOĞLU MAKAM ARACINI HASTA ÖĞRENCİ İÇİN TAHSİS ETTİ -- [12:10] ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİ -- [11:57] ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP --
Gündem
DÜZCE'NİN GELİŞMESİNDE BÜYÜK BİR ENGEL...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

DÜZCE'NİN GELİŞMESİNDE BÜYÜK BİR ENGEL...
9.09.2019 - 13:57
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Üniversitesi'nin de içinde bulunduğu Orhangazi Mahallesinde İmar Planlarının 8 Kattan, 4 kata düşürülmesi, Düzce'nin gelişmesine engel olarak görülüyor. 

Düzce Belediye Meclisi’nin 13.06.2019 tarihli oturumunda görüşülerek kabul edilen Şehit Murat Demir ve Orhangazi (Yörükler) Mahalleleri’nin eski Konuralp Kent Merkezi ve Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi arasında kalan bölümleri 8 kattan, 4 kata düşürülmüştü. Bu durum, bölge sakinlerini mağdur ederken, Düzce'nin de gelişmesinde engel olarak görülüyor. 

BÖLGEDE ARSA FİYATLARI DÜŞTÜ...

Düzce Belediye Meclisinde alınan karar ile  Orhangazi ve Şehit Murat Demir mahallelerinde yeni yapılacak olan binaların 8 kattan, 4 kata düşürülmesi nedeniyle,  arsa fiyatlarında büyük düşüşler yaşandı. Bölgede arsası bulunan veya  bölgeden yatırım amaçlı arsa alan çok sayıda vatandaş, haklarını aramak için Bölge İdare Mahkemesine başvururken, Düzce Belediyesi'nin de yapılan yanlıştan bir an önce dönmesi bekleniyor. 

KELEŞ DÖNEMİNDE 15 KATA KADAR İZİN VERİLMİŞTİ...

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde bölgede toprak analizleri yapılmış ve  15 kata kadar bina yapılabileceği  yönünde rapor alınmıştı.Bu rapor doğrultusunda, Orhangazi ve Şehit Murat Demir Mahallelerinde Düzce Belediye Meclisi tarafından binalarda 15 kata kadar izin verilmesi onayı çıkmıştı. 

Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde 15 kattan 8 kata düşürülen imar planları, 13.06.2019 tarihinde toplanan Düzce Belediye Meclisi tarafından 4 kata düşürüldü. Bu durum Düzce'nin gelişmesinde büyük bir engel olarak görülüyor. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin