SON HABERLER
[16:16] BAKAN KASAPOĞLU'NUN PROGRAMI BELLİ OLDU -- [16:11] ZARAR GÖREN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR -- [15:53] KUTLAMAYA ÖZLÜ'DE KATILDI -- [15:21] KEŞİR'DEN ÖZLÜ'YE DESTEK... VURDU GÖL OLDU... -- [11:31] KGK BAŞKANI MARADİT'TEN 10 OCAK MESAJI -- [11:45] CAHİT AYDIN'A MAHKEMEDEN KÖTÜ HABER -- [10:14] CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA -- [12:20] CELAL KASAPOĞLU MAKAM ARACINI HASTA ÖĞRENCİ İÇİN TAHSİS ETTİ -- [12:10] ER HIZLI TREN İÇİN DEVREYE GİRDİ -- [11:57] ÖZLÜ'DEN TANAL'A CEVAP --
Yazarlar
KİM BU SAHTEKAR TROLLER...
Savaş Arı

Savaş Arı

13.06.2019 - 15:09
614 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce’de son zamanlarda, sosyal medya üzerinden sahte hesaplar açarak, kendi kimliğini gizleyen bazı troller peydah olmaya başladı. Sosyal Medyada farklı isimlerde gruplar kurup, hesaplar açan ve kendi kimliklerini gizleyen bu troller, klavye silahşörlüğü yaparak, Düzce’de siyaseti yeniden dizayn etmek isteyen birilerinin hizmetinde çalışıyorlar.

Peki kim bu sahtekar troller?

****

Troller aslında mitolojik varlıklar. Nasıl oldular da sosyal medyanın kahramanı olma çabasına girdiler, gerçekten çok acayip. İskandinavya folklorunda genellikle dev ya da cüce olarak resmedilen, mağaralarda yaşayan efsanevi, çirkin yaratıklar olan Troller, modern çocuk hikâyelerinde genellikle köprülerin altında bekleyen, yolcuları çeşitli işlerle oyalayan veya haraç kesen karakterler olarak anlatıldılar. Öte yandan Trol adı verilen ve balık sürülerini yakalamak için kullanılan bir ağ atma yöntemi de var. İşte her iki tarif de aslında internette huzur bozan, sağa sola sataşan, yoktan yere sıkıntı yaratan, sarkıntılık yapan, başkalarını tuzağa düşüren, kullanıcıları tanımlayan bir sıfat haline geldi.

*****

Düzce’de siyaseti yeniden dizayn etmek isteyen bir grubun güdümünde çalışan bu Troller, sahte kimliklerin arkasına sığınarak gündemi meşgul etmeye çalışıyorlar.  Klavye delikanlılığı yaparak sahte kimliklerle sağa – sola sataşan bu Trollerin amaçlarının ise ne olduğu bilinmiyor. Sürekli iktidarı ve Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’ye methiyeler düzen bu Troller, diğer taraftan da sağa-sola bulaşarak aynı zamanda  en büyük zararı  da Başkan Özlü’ye veriyorlar.

*****

Eyy Düzce’nin trolleri; eğer onurunuz ve şerefiniz varsa, sahte kimliklerin arkasına sığınmak yerine, çıkar ne söylemek istiyorsanız, gerçek kimlikleriniz ile yazarsınız.

“Muhatabımız bile değilsiniz” diyeceğim ama kim olduğunuz belirsiz.

Mutlaka bir anne-baba çocuğusunuz ama; ananız kim, babanız kim biz bilmiyoruz?

Nerde doğdunuz, nerde büyüdünüz belli değil?

Hangi mahalle edebi aldınız, haberimiz yok?

Öncesinde veya şimdi herhangi bir örgütle veya cemaatle mi ilişkiniz var, o da meçhul?

Hangi okullarda okudunuz veya okudunuz mu, bilinmiyor?

Sahte kimliklerin arkasına sığınarak sağa – sola sataşmanızın ne Düzce’ye, ne Düzce’de ki siyasete, ne de Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye faydanız olur. Elbette her onurlu ve şerefli bireyin düşünce ve ifade özgürlüğü var!

 Ancak; kendi kimliğinizi gizleyerek, Sosyal Medyada ki sahte hesaplar üzerinden birilerini karalamak, olmayanı oldu gibi göstermek, edepsizlik ve hatta şerefsizliktir.

Hoşça Kalın…Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
614 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'da Bizi Takip Edin