SON HABERLER
[16:52] ÖZLÜ'DEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ VURGUSU... -- [14:36] MAZGALLAR TEMİZLENİYOR... -- [14:29] CHP DÜZCE TEŞKİLATI DESTEK İÇİN GİTTİ... -- [13:21] DÜZCE BELEDİYESİNDEN KAPSAMLI TEMİZLİK... -- [13:08] DÜZCE TSO'DAN DEV PROJE... -- [12:35] KESKİN İSTİFASINI İSTEDİ... -- [13:33] PARKLAR TEMİZLENİYOR... -- [12:54] CAHİT AYDIN KESKİN'İ ZİYARET ETTİ... -- [12:39] DÜZCE TSO'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ -- [12:36] SELZEDE ÇOCUKLARA BAYRAMLIK DAĞITTILAR... --
Siyaset
AK PARTİ DÜZCE'DE KENDİ AYAĞINA SIKIYOR!

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

AK PARTİ DÜZCE'DE KENDİ AYAĞINA SIKIYOR!
8.02.2019 - 19:26
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

AK Parti'nin en çok tepki çeken ismi Durmuş Arslan, Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adayı oldu. Arslan'ın İl Genel Meclisi Adayı olması halinde, AK Parti Düzce'de puan kaybeder... 

Durmuş Arslan 2009 seçimlerinde de SKM’de görev yapmış, yanlış ve hatalı planlama ve atraksiyonlar sebebiyle AK Parti’nin 6 belediye kaybetmesinde büyük rol oynamıştı. 

Geçmişte bir çok yanlış işin altına imzasını atan ve partiyi sıkıntıya sokan Arslan’ın SKM başkanlığına getirilmesi tartışmalara ve büyük eleştirilere yol açtı.

AK Parti Düzce teşkilatında geçmiş dönemde Merkez İlçe Başkanlığı, bir dönem de Düzce Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Durmuş Aslan’ın İl Genel Meclis aday adaylığı da tartışılıyor.

Kendisinin İGM adaylığını garanti gördüğü, seçimden çok kendi siyasal geleceğini düşündüğü ve bu yönde çalışma yaptığı öğrenildi.

AK PARTİ'Yİ SIKINTIYA SOKAR...

Hikmet Keskin’in istifası sonrası il başkanlığına atanarak, kritik seçim öncesi ateşten gömlek giyen Mustafa Keskin Başkanlığındaki yeni yönetiminin kucağında bulduğu  Durmuş Aslan’ın SKM Başkanlığı AK Parti kulislerinde yoğun tartışmalara neden oluyor. Merkez İlçe Başkanlığı ile, belediye meclis üyeliği yaptığı dönemlerde hiçbir olumlu icraata imza atmayan Arslan’ın bu kritik göreve getirilmesi, Parti cephesinde AK Parti'yi Düzce'de sıkıntıya sokacağı konuşuluyor. 

FARUK ÖZLÜ'YÜ ETKİLER...

Görev yaptığı Merkez İlçe Başkanlığı döneminde pasifliği ile dikkat çeken Arslan’ın yeni dönemde SKM gibi önemli bir birimin başına getirilmesine anlam veremeyen yorumcular, 66’ıncı Hükümet’te kabine dışı kalan Faruk Özlü’nün ardından trampet çalıp zil takıp oynayanların bugün Faruk Özlü’nün etrafından pervane gibi dönmelerine bir anlam veremediklerini ve bu durumun parti tabanında rahatsızlık yarattığını ileri sürdüler. Belediye Başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakan Düzcelilerin çok şey beklediği ve güvendiği Faruk Özlü’nün, kendi bencil çıkarlarından başka hiçbir düşüncesi olmayan  böyle yetersiz siyasetçilerle yolunu tez elden ayırmalı dileğinde bulundular.

BANKAMETİK MEMURU İDDİASI

5 yıllık AK Parti Merkez İlçe Başkanı olarak görevi sonrası 2016 yılında Maliye Bakanlığı kadrosuna memur olarak atanan Arslan hakkında bir başka iddia ise, bankamatik memurluğu yaptığı yönünde. Arslan’ın işe gitmeden maaş aldığını iddia eden kaynaklar, böyle bir ismin AK Parti’den İGM üyesi olması durumunda neler yapabileceğini varın siz düşünün yorumunda bulundular.

TEPKİLER ÇOK BÜYÜK!

Yerel seçim çalışması gibi önemli politik faaliyetlerin gerçekleştirildiği bu dönemde, siyasi stratejilerin ve organizasyonların yapıldığı SKM gibi en önemli kurumun başına Durmuş Arslan’ın gibi kendi siyasi geleceğini ve İGM adaylığını düşünen birinin getirilmesinin seçim çalışmalarını aksatacağını ileri sürdüler.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin