SON HABERLER
[15:39] KALICI KONUTLAR BÖLGESİ DÖNÜŞECEK... -- [14:37] ÖZLÜ'YE YENİ BAŞDANIŞMAN... -- [12:17] GÜLER GÜNEŞ'E BALLI KIYAK! -- [11:49] ÇAKAR'DAN FLAŞ İDDİA... -- [16:00] VARANK'TAN SÜRPRİZ ZİYARET... -- [15:27] ENDER ÇAKAR'DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM! -- [14:55] DERİ MAMULLERİ SERGİSİ AÇILDI... -- [14:47] DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI... -- [13:34] AK PARTİ'DEN İSTİFALAR ARDI ARDINA GELİYOR... -- [12:52] KEŞİR'DEN 15 TEMMUZ MESAJI! --
Siyaset
KONURALPLİ'NİN MESİRE ALANINI GASP ETTİLER...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

KONURALPLİ'NİN MESİRE ALANINI GASP ETTİLER...
12.03.2019 - 15:49
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Konuralp halkının uzun yıllardır  mesire alanı olarak kullandığı bölgeyi, Eko Turizm Çiftliği adı altında kurulan bir tesise kurban ettiler...  Duruma tepki gösteren bölge halkı Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'a açık çağrıda bulundular: "Ya bu tesisi kaldırırsınız, ya da tesise giden ve tapulu arazimiz üzerinde bulunan trekking yolunu kapatırız.."

Düzce'nin tarihi dokusunu yansıtan Konuralp'te geçtiğimiz yıllarda Eko Turizm Çiftliği adı altında kurulan tesisin işletmecileri, yıllardır yöre halkının mesire alanı olarak kullandığı bölgeyi de gasp etti. Tesis işletmecisinin,  hemen tesisin yanı başında bulunan ve uzun yıllardır halkın mesire alanı olarak kullandığı bölgeye aileleri ve arkadaşları ile giden vatandaşların piknik yapmasını zorbalıkla engellediği iddia edildi. Duruma tepki  gösteren ve bölgeye giden tapulu arazilerini  turizmin gelişmesi için Düzce Belediyesine, Trekking yolu olarak kullanılması için hibe eden vatandaşlardan geldi. Vatandaşlar, Sosyal Tesisin güzergahında bulunan kendi tapulu arazileri üzerinde ki yolu kapatacaklarını ifade ederek, "Ya bu tesisi Düzce Belediyesi denetlesin, ya da tapulu yolumuzu kapatacağız" dedi. 

Şikayetler üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi'de bugün söz konusu tesise Zabıta Ekiplerini gönderdi. Tesis sahipleri, mesire alanında piknik yapan vatandaşlara karışmamaları konularında uyarılırken, Belediye Başkanı Dursun Ay'da  şikayetlerin devam etmesi halinde, Eko Turizm Tesisinin ruhsatını iptal edeceklerini söyledi. 

EKO TESİS İSKİ YÖNETMELİĞİNE UYGUN DEĞİL

Diğer yandan, İstanbul'a içme suyu olarak gönderilen Melen Deresine dökülen Tabak Deresi karşısında bulunan Eko Tesisisinin İSKİ Yönetmeliğine uygun olmadığı ortaya çıktı. Tesis ile ilgili İSKİ 2. Bölge Müdürlüğü'nün de yaptırım uygulayacağı bildirildi. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

AK PARTİ'DEN İSTİFALAR ARDI ARDINA GELİYOR...
ENDER ÇAKAR'DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM!
GÜLER GÜNEŞ'E BALLI KIYAK!
17.07.2019 - 12:17
GÜLER GÜNEŞ'E BALLI  KIYAK!
GÜNEŞ O İDDİALARI YALANLADI...

Facebook'da Bizi Takip Edin