SON HABERLER
[11:13] 81 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON! -- [14:56] BİRLEŞİK METAL'DE ÇELİK GÜVEN TAZELEDİ... -- [12:10] DÜZCE'DE EĞİTİM AYAKLAR ALTINDA... NEDEN SUSUYORSUNUZ? -- [16:41] DÜZCE'NİN DURUMUNU MARADİT ÖZETLEDİ... -- [16:20] O HABERE YORUM YAĞDI... -- [15:27] HAYDİ DÜZCE BAYRAK AS! -- [13:33] DİLBER'DEN DESTEK MESAJI! -- [12:37] FARUK ÖZLÜ'DEN BARIŞ PINARI HAREKATI MESAJI! -- [12:32] CAFELERE ŞOK BASKIN! -- [12:18] BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR... --
Siyaset
İYİ PARTİ SIKI TAKİPTE...

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

İYİ PARTİ SIKI TAKİPTE...
11.07.2019 - 12:43
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, son meclis toplantısında İyi parti meclis üyelerinin verdiği önergeleri ve sonuçlarını paylaştı.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, "Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla meclis toplantısı öncesinde yaptığımız istişareler neticesinde hazırladığımız önergeleri arkadaşlarımız meclise sundu. İyi parti meclis üyesi arkadaşlarımız önergelerimizi verdi, belediyenin atacağı adımları ve girişimlerini takip edeceğiz” dedi.

Er önergeleri şu şekilde sıraladı:

“18 uygulaması yapılan ve itiraz süreleri dolması paralelinde kesinleşen bölgelerde arsa sahiplerinin yollar açılmadığı için yaşadığı mağduriyet  (özellikle fındık veya tarımsal mahsul olan yerlerde tel örgü ve duvar yapılamadığı için potansiyel maddi kayıp riskine sebep olabilir bu uygulama). Bu bölgelerin acilen tespit edilip yolların açılması ile alakalı önerge verdik.

Konuralp'teki yüksek katlı binalarla ilgili yangın riski üzerine önergeler verdik.

Düzce otogarından giriş çıkışlarda alınan ücretlerin Düzcespor ile alakalı gelir arttırıcı bir unsur olarak uygulanması ve Düzcespora gelir getirecek kalemlerin tartışmaya açılmasını istedik.

İmar uygulamalarında itfaiye müdürlüğünün önemini vurgulayarak, özellikle yüksek katlı binaların yapımında mutlaka itfaiyenin görüşlerinin de alınmasının zorunlu olması hususunu dile getirdik.

    İstanbul Caddesi başta olmak üzere yapılan araç parklarından ücret alınmamasının suistimallere yol açtığını gözlemlediğimizi ve alışverişe gelen vatandaşların da araçlarını park etme hususunda mağduriyet yaşadıklarını gözlemleyip, bu suistimalin ayrıca caddede yüksek bir trafik yoğunluğuna sebep olduğunu da belirterek bu konuda acil çözüm üretilmesi gerektiğini ortaya koyduk.

VATANDAŞLARDAN FAZLA ÜCRET ALINDI

Su faturalarında su sayaçlarının okunmasının aylık periyodu geçmesi sebebi ile kullanılan metreküpün 20 metreküpü geçmesi nedeni ile vatandaşlardan fazla ücret alındığını söyleyip bu mağduriyetin giderilmesini ve geçmişe dönük olarak vatandaştan tahsil edilen fazla miktarın tazminini talep ettik.

SONUÇLARI TAKİP EDİYORUZ

Eski Sanayi çarşısında kentsel dönüşümle alakalı yaşanan kaosun gerek kente gerekse bölge esnafına yaşattığı sıkıntıları gündeme getirerek bu belirsizliğin bir an önce giderilmesi adına yapılan ve fakat bakanlık tarafından iade edilen kentsel dönüşüm projesinin iade sebeplerinin belirlenmesi bu çerçevede gereken adımların atılması ve her şeye rağmen bu bölgeye de kentsel dönüşüm yapılamayacak ise de esnaf ve halk ile açık açık bu bilginin paylaşılmasını talep eden önergeler verdik ve sonuçları takip ediyoruz" dedi.

Er, "2018 yılında yapılan ve bilgileri Belediye meclisine sunulan belli ihalelerle alakalı  bulduğumuz maddi hatalar ile ilgili önergelerimizi verdik, sonuç bekliyoruz. Sonuç alır almaz kamuoyu ile paylaşacağız.

Son olarak da Belediyemiz tarafından Suriyelilerle alakalı yapılacak yardım konusunda basına da yansımış olan tavrımızı ortaya koyduk ve bu konuyu kapsayan yardımların oylamaya alınmamasına ve tekrar görüşülmek üzere komisyona iade edilmesine vesile olduk" şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

CUMHUR İTTİFAKI MİLLETİ YOK SAYDI!

Facebook'da Bizi Takip Edin